Volný čas

 

Sportovní aktivity

Krušné hory jsou rájem pro provozování zimních i letních sportů. V zimě můžete využít bohaté nabídky lyžařských areálů nebo vyrazit na udržované běžecké tratě. V létě jsou zde ideální podmínky pro cykloturistiku, především pro horská a trekkingová kola, a také pro pěší výlety, případně nordic walking.

Lyže

Ski areál Klínovec – největší lyžařské centrum v Krušných horách nabízí 10 km sjezdových tratí a díky systému umělého zasněžování garantuje výborné lyžařské podmínky během celé zimní sezony. Dále je k dispozici 35 km upravovaných běžeckých tratí, U rampa, snowpark, miniareál pro malé začínající lyžaře s vlekem zdarma, 2 půjčovny lyží, skiservisy, bufety a restaurace a řada dalších služeb.
Více informací najdete na https://klinovec.cz

Ski areál Fichtelberg – lyžařské centrum nedaleko Klínovce, celková délka sjezdovek 18 km, nejstarší visutá lanovka v Německu z roku 1924.
https://www.fichtelberg-ski.de

Ski areál Novako Boží Dar – nachází se v nadmořské výšce 1024 m.n.m. v centru obce. Tento svah se dvěma vleky (300m a 220m) je vhodný hlavně pro rodiny s dětmi a začátečníky. Najdeme zde také půjčovnu lyží a snowboardů, lyžařskou školu, dětské lyžařské hřiště, občerstvení a prodejnu lyžařského oblečení. Oblíbenou atrakcí je snowtubing – jízda na nafukovacích duších.

Ski areál Neklid Boží Dar – najdeme v těsném sousedství Božího Daru, je zde 6 lyžařských vleků (300-1000m), sjezdovky jsou středně obtížné a částečně vysněžované. Dvě ze sjezdovek jsou osvětlené. Pro snowboardisty je vybudován snowpark „VEHICLE NITRO SNOW PARK NEKLID".
https://klinovec.cz

Ski areál Náprava Nové Město – nabízí sedm sjezdovek různé obtížnosti v délce 4 km, sjezdovky jsou uměle zasněžované, 3 lyžařské vleky POMA, noční lyžování, parkování zdarma, lyžařská škola

Ski areál Jáchymov střed – 3 sjezdovky (700 m, 900 m, 1200 m), vlek kotva 700 m, parkování zdarma

Ski areál Nad nádražím Pernink – sjezdovka v délce 560 m je nejdelší v obci, parkování 100 m od vleku, občerstvení přímo v areálu

Ski areál Pod nádražím Pernink – najdeme jej 500 m od obce Pernink, nabízí dětský areál s vlekem, 3 lyžařské vleky (250 m, 300 m, 700 m), umělé zasněžování, večerní lyžování, lyžařskou školu, občerstvení.

Ski areál Abertamy – sjezdovka pro méně náročné lyžaře a snowboardisty. Parkování zdarma u vleku, občerstvení po celý den. Na rok 2008 se při dostatečném zájmu plánuje otevření lyžařské školy.
https://www.mesto-abertamy.cz

Ski Nové Hamry – jedná se o čtyři lyžařské vleky a jeden dětský vlek přímo v obci. V případě dobrých sněhových podmínek se každý večer koná večerní lyžování.
http://www.skihamry.cz

Ski areál Merklín – 8 km od Mariánské, jedná se o malé lyžařské středisko s jedním vlekem a jedním dětským vlekem, občerstvení v místě, lyžařská škola, večerní lyžování http://www.merklin.cz

Běžecké lyžování – pro milovníky tohoto druhu sportu je v okolí Božího Daru síť udržovaných běžeckých stop pro veřejnost o celkové délce přesahující 55 km. Většina tras je upravována pro klasický způsob běhu, pro bruslení je připraven jeden 7km okruh. Přes západní Krušné hory vedou také dvě lyžařské magistrály, které se napojují na trasy německé.
Pro více informací viz http://www.bozidar.cz/cs/aktivity/zimni/bezecke-lyzovani.html

 

Koupání

Krytý bazén Hotel Nástup Loučná pod Klínovcem – moderní krytý bazén s vodopádem, perličkou a vodním hřibem. Možnost aquaaerobiku, strečinku, relaxace v sauně.
http://www.hotelnastup.cz/cz/

Aquapark Klášterec nad Ohří – v moderním areálu najdete plavecký bazén, hřib, tobogány, vířivku a další atrakce. V areálu občerstvení, stolní tenis, beach volejbal, trampolíny a další. Parkování na vlastním placeném parkovišti. http://www.aquaparkklasterec.cz

Aquapark AQUA MARIEN Marienberg – plavecký bazén o délce 25m, kaskádový bazén, bazén s vlnobitím, kanál s divokou vodou, dětský koutek, potrubní skluzavka, teplá jeskyně. Dále sauna a wellness služby.
https://www.aquamarien.de/

Horké vřídlo „MIRIQUIDI" termální lázně Wiesenbad – veřejně přístupné horké vřídlo, bazény s vřídelní vodou, vodní gymnastika, skalní jeskyně s párou, sauna, světelná terapie.
https://www.wiesenbad.de/

Plovárna v hotelu Am Fichtelberg, Oberwiesenthal – bazén 10x20m, teplota vody 27°C, dětský bazén, sauna a další.
https://www.ahorn-hotels.de

Přírodní koupaliště Velký Rybník – tato turisticky vyhledávaná obec leží asi 2 km od Hroznětína. Písčitá pláž s pozvolným vstupem do vody.

Přírodní koupaliště Rolava Karlovy Vary – areál se nachází v Karlových Varech ve čtvrti Rybáře. Je zde písečná pláž, v sezoně hlídaná plavčíkem, klouzačka, k dispozici jsou převlékací kabiny. Dále občerstvení, asfaltový okruh pro in-line brusle, trať pro terénní kola. Vstup volný.
https://kvcity.cz/areal-rolava

 

Ostatní aktivity

Ski Areál Klínovec nabízí také mnohé letní aktivity, např. pořádá výlety na horských kolech nebo nabízí zapůjčení horských koloběžek. Nově pořádá např. seskoky padákem, nordic walking nebo bungee running. (11 km)
Více na https://klinovec.cz

Karlovarský paraklub o.s. – pořádá seskoky padákem, základní parašutistický výcvik, tandemové skoky. Seskoky probíhají v Karlových Varech nebo v Mariánských Lázních.
https://karlovarsky-paraklub.webnode.cz

Golf Resort Karlovy Vary – golfový areál, 18 jamkové hřiště o délce 6 km s členitým terénem. Veškeré doplňkové služby jako půjčování holí, výuka, cvičná louka a další jsou k dispozici. (25 km)
https://www.golfresort.cz

Astoria Golf Resort Cihelny – 18jamkové hřiště tzv. „skotského" typu, rozsáhlý výcvikový areál, krytý driving range. (32 km)
https://www.golfresortcihelny.cz/

Golf Club Háje – devítijamkový areál, citlivě umístěný v oblasti Slavkovského lesa, mírně kopcovitý členitý terén. (31 km)
https://www.golfhaje.com

Golfklub Klášter Teplá – devétijamkové technické hřiště v prostředí Slavkovského lesa. (60 km)
https://www.hotelklastertepla.cz/golf/

Royal Golf a Spa Club Kynžvart – 18jamkový areál citlivě zasazený do zámeckého parku z počátku 19. století. Driving range, krytá odpaliště. (60 km)
http://www.golfkynzvart.cz

Royal Golf Club Mariánské Lázně – nejstarší golfové hřiště v Čechách a jedno z nejstarších v Evropě. Slavnostně otevřeno anglickým králem Edvardem VII. roku 1905. Kvůli vyšší nadmořské výšce (787 m) zde začíná sezona později. V roce 2003 byl hřišti udělen titul Royal královnou Alžbětou II. (65 km)
https://www.golfml.cz

 

Relaxace

Lázně Jáchymov – Léčebné lázně Jáchymov léčí pohybový aparát díky radonovým minerálním vodám. Koupele v těchto vodách mají významný analgetický a protizánětlivý účinek. Společnost Lázně Jáchymov a.s. nabízí jak léčebné, tak i rekondiční a speciální pobyty, v rámci nichž si užijete například perličkové koupele, solnou jeskyni nebo nordic walking. (5 km)
https://www.laznejachymov.cz

Solná jeskyně Jáchymov – v lázeňském centru Agricola. Mikroklima v jeskyni působí příznivě na nemoci dýchacích cest, oběhového systému a při kožních problémech. (5 km)
https://www.aquajachymov.cz

Karlovy Vary – světoznámé lázně snad netřeba příliš představovat. Léčí se zde hlavně nemoci pohybového a zažívacího ústrojí. Léčivé prameny mají všestranné využití. Následující odkaz Vám přináší informace o léčebných a relaxačních procedurách. (23 km)
http://www.karlovy-vary.cz/cz/lazne-a-wellness/lazenska-lecba-v-karlovych-varech

Solná jeskyně Jelení skok Karlovy Vary – jeskyně v podzemí lázeňského domu Morava. Základem jsou solné bloky z přírodního solného kamene. (23 km)
https://www.solne-jeskyne.info/solna-jeskyne-jeleni-skok

Solná jeskyně Saladar Karlovy Vary – jeskyně vytvořená ze soli z Mrtvého moře a z Polska. Příjemná atmosféra s vodopádem a relaxační hudbou. (23 km)
https://www.solne-jeskyne.info/solna-jeskyne-saladar

Copyright © CHATALESANKA
All rights reserved